Η ΣΤΑΥΡΟΔΟΣΙΑ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ (στα 48 από τα 49 εκλογικά τμήματα)

Ιανουαρίου 26, 2015
Από

ΣΥΡΙΖΑ

Γενικά θα λέγαμε, ότι οι υποψηφιότητες που μύριζαν κομματίλα καταβαραθρώθηκαν -για άλλη μια φορά- στον πάτο της κατάταξης των υποψηφίων στα ψηφοδέλτια του ΣΥΡΙΖΑ . Οι γυναίκες υποψήφιοι είχαν και στο Ωραιόκαστρο την τιμητική τους, αφού οι ψηφοφόροι του συγκεκριμένου κόμματος βάζουν εύκολα σταυρό  σε γυναικείες υποψηφιότητες και ιδίως εάν ευνοούνται από την αλφαβητική σειρά του  ψηφοδελτίου.

ΑΜΜΑΝΑΤΙΔΟΥ-ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΛΙΤΣΑ 1.840
 ΑΓΟΡΑΣΤΟΥΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ 1.263
 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 1.207
 ΠΛΩΜΑΡΙΤΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ 997
 ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 975
 ΑΜΠΑΤΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 920
 ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ 886
 ΓΩΓΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 836
 ΖΔΟΥΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 786
 ΓΑΪΤΑΡΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 778
 ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 610
 ΡΩΣΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 600

ΝΔ

Δεν μπόρεσε να περάσει σε μια από τις δύο πρώτες θέσεις ο Βαρτζόπουλος, ούτε στο Ωραιόκαστρο, παρά την υποστήριξη των Τσακίρη Παντελεήμων και Παπακωνσταντίνου Γιώργου. Ο Αναστασιάδης με την υποστήριξη της προηγούμενης διοίκησης Σαραμάντου και ο Καράογλου με την υποστήριξη στελεχών  της νυν διοίκησης  Γαβότση, διατήρησαν ανέπαφοι τις θέσεις τους και στο Ωραιόκαστρο, όπως  και στο σύνολο της Β΄Θεσσαλονίκης.

ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2.378
 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 2.233
 ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡIOΣ 1.730
 ΚΑΓΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1.376
 ΒΕΖΥΡΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 741
 ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 543
 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ 506
 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΟΛΓΑ 488
 ΝΙΚΟΛΗ ΑΝΝΑ συζ. Νικολάου 314
 ΛΥΡΟΥΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 299
 ΜΥΡΩΝΗ-ΚΟΥΛΑΛΗ ΒΕΝΕΤΙΑ 243
 ΔΑΪΚΟΥΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 229

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

Η υποψήφια κάτοικος Ωραιοκάστρου ΚΙΟΣΣΕ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΠΕΝΝΥ) δεν τα πήγε και ιδιαίτερα καλά, ούτε στο δήμο της.

 ΓΡΑΙΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ 660
 ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΛΥΒΙΟΣ 507
 ΚΙΟΣΣΕ ΠΗΝΕΛΟΠΗ (ΠΕΝΝΥ) 379
 ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 333
 ΨΑΘΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 229
 ΣΚΟΠΕΛΙΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 216
 ΜΑΖΓΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 170
 ΔΡΟΥΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 162
 ΣΕΡΑΣΙΔΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ 161
 ΠΑΡΟΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 110
 ΛΙΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 103
 ΣΑΦΡΑΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΝΕΛ

Απειλήθηκε στην έδρα της η κα Ξουλίδου από τις υποψηφιότητες του Λαζαρίδη και της κας Βαλάνη Στέλλας, αλλά χωρίς να ανατραπεί  τελικά η πρωτιά της.

ΞΟΥΛΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 375
 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 320
 ΒΑΛΑΝΗ-ΝΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 246
 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 215
 ΒΑΛΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 204
 ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 181
 ΣΚΟΥΛΑΡΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 163
 ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 147
 ΧΟΥΒΑΡΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 141
 ΚΑΡΑΒΕΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 140
 ΜΑΡΑΠΙΔΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 95
 ΝΑΝΟΥΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 75

 

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

Πρώτος με άνεση ο Φωκίων Φουντουκίδης στην έδρα του, στο δήμο Ωραιοκάστρου, αφήνοντας στη δεύτερη θέση την βουλευτή κα Μάρου Κ. η οποία όμως μάλλον και θα πάρει τελικά την έδρα του ΠΟΤΑΜΟΥ στην  Β΄

ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΔΗΣ ΦΩΚΙΩΝ 391
 ΜΑΡΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 325
 ΘΩΜΑΪΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) 266
 ΝΥΦΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 220
 ΣΚΟΥΦΗ ΜΑΡΙΑ 176
 ΞΕΦΤΕΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 157
 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 141
 ΚΩΤΣΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 130
 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 121
 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 107
 ΠΛΑΚΙΔΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 91
 ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ 8

 

ΚΚΕ

Στην έκτη θέση βρέθηκε στην κατάταξη των ψήφων στο Ωραιόκαστρο ο Ιγνατιάδης Θ. που διατηρεί συγγενικούς δεσμούς με το Ωραιόκαστρο.

ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 477
 ΡΕΒΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 316
 ΚΥΓΙΑΚΗ ΕΛΕΝΗ 235
 ΛΕΟΝΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 193
 ΗΛΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 171
 ΙΓΝΑΤΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 141
 ΜΑΑΪΤΑ ΤΖΑΜΑΛ – ΟΔΥΣΣΕΑΣ 130
 ΠΟΛΥΖΩΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 98
 ΖΩΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 84
 ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΛΙΝΑ 84
 ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 79
 ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 4

 

Μοιραστείτε το άρθρο!!!

    Σχολιάστε

    Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

    *


    + 4 = 12